KONST / Litografier / Litografi 9445664
*
nr 944 5664
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
(f. 1925), Sverige
Litografi, Ã…ke Pettersson (NÃ…W) (f. 1925), "Fransk fasad", Pt, 23 x 11
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:17:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 21:08:38
1
Vinnande bud
22/2 23:03:01
2
150 kr
22/2 23:03:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier nåw svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke pettersson
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
*
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
nr 944 5664
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
(f. 1925), Sverige
Litografi, Ã…ke Pettersson (NÃ…W) (f. 1925), "Fransk fasad", Pt, 23 x 11
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 21:08:38 | 1 | Vinnande bud |
22/2 23:03:01 | 2 | 150 kr |
22/2 23:03:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Ã…ke Wilhelm Pettersson (NÃ…W), född 1925 i Kalmar, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier nåw svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke pettersson
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29